2017 – 2018 Auburn Schedule

STUDIO A STUDIO B STUDIO C LEAP and Learn/Acro Room
      9:30-10:15 Leap & Learn-CRAWLERS
      10:30-11:15 Leap & Learn-

EXPLORERS

MON 4:30-5:30 Primary Ballet-NJ 4:00-5:30 Jr.Co Ballet-Tech SH 4:30-5:30 Pet.2  Co. Tap-KD  
MON 5:30-7:30 Teen Combo-KS 5:30-7:00 Pet 2 .Co. Ballet-Tech SH/nj 5:30-6:30 Jr. Co Lyrical-KD  
MON 7:30-8:00 Teen Combo Lyr-KS   6:30-7:30 Sr 1/Int Co. Tap- KD  
MON     7:30-8:30 Sr. 2 Co. Tap-KD  
       
TUES 4:00-5:15 Petite 1 Co. Jazz-Tech JG 4:15-5:15  Intro. Co. Tap-KD

 

4:00-5:30 Petite 2 & Jr. Jazz Tech-HG  
TUES 5:30-6:30  Pet.2 Co. Lyrical-JG 5:15-6:15 Petite 1. Co. Tap-KD 5:30-7:00 Int/Sr1 /Sr 2  Co Ballet-Tech-HG  
TUES   6:15-7:15  Jr. Co. Tap-KD 7:00-8:30Int /  Sr 1 /Sr 2  Co Jazz Rep-  
       
WED 12:30-1:15 Twinkle Baby-SH      
WED 1:30-2:15 Twinkle Star 1-SH      
WED 4:00-5:00 Twinkle Star 2- MD 4:00-5:30 Ballet/Jazz 1-MB 4:00-5:15 Int Co Lyrical-HG 9:30-10:15 Leap & Learn

CRAWLERS

WED 5:00-6:00 Intro  Ballet-MD 5:30-7:00 Jazz/ Tap 2 -MB 5:15-7:00 Int/Sr 1/ Sr 2 Co. Jazz Tech -HG 10:30-11:15 Leap & Learn-EXPLORERS
WED 6:00-7:30 Pre-Teen Combo-MD   7:00-8:15 Sr.1/ Sr. 2  Lyrical -HG  
WED 7:30-8:00 Pre Teen Lyrical-MD      
       
THURS 4:00-5:30 Ballet/Jazz 2- MM/ch 4:00-5:30 Pet. 2 Ballet-REP-SH 4:15-5:30  Petite 1 Co. Lyrical-NZ 4:15-5:30 Acro 3/Intro Co-SM
THURS 5:30-6:15  AcroTot-MM 5:30-6:45 Petite 1 Co. JAZZ-REP CF 5:30-7:00  Pet. 2  Co. Jazz-REP-NZ 5:30-6:45 Jr. Co Acro(A&C)-SM & mm
THURS 6:30-7:30  Hip Hop ¾ & INTRO-MM 6:45-8:15 Jr. Ballet-REP A&C-SH    
       
FRI 4:00-4:45  Hip Hop Tot-RH 4:00-5:00 Hip Hop 1/2- SP   4:00-5:00 Pet.2  Co Acro-SM
FRI 4:45-5:45 Primary Tap-RH 5:00-6:00- Hip Hop 2/3 -SP 5:00-6:30 Intro Co Jazz-CF 5:00-6:00 Acro ½-SM
FRI     6:30-7:00 Intro Co Lyrical -CF 6:00-7:00 Acro 2/3-SM
       
SAT 9:00-9:30 MOMMY & ME(SH)   9:00-11:00 Co Production-KD & HM  
SAT 9:30—10:15 Twinkle Baby-SH/rh      
SAT 10:15-11:00 Twinkle Star 1 SH/rh     10:00- 10:45 Leap & Learn- SP
SAT 11:00-12:00 Twinkle Star 2

SH/rh

11:00-12:00 Co 1 Hip Hop-KD 11:00-12:30 Sr2. Ballet-Rep -SS 11:00-12:15 Sr 1 /Int Acro- SM
12-12:30  Jr .Pre Point-SH      
SAT 12:45-2:00 Petite 1 Co  BALLET -SH 12:30-2:00 Sr1/Int Ballet Rep-SS 12:30-2:00 Jr. Co Jazz-Rep- KD 12:45-2:00 Sr. 2 Acro-SM
    2:00-2:45 Co 2 Hip Hop

 

2:00-3:00 Petite 1  Co Acro-SM
      3:00-4:15 Elite 2  ACRO